Przeszczep włosów to nie jedyne rozwiązanie – o zabiegu mikropigmentacji zarostu

Przeszczep włosów to nie jedyne rozwiązanie – o zabiegu mikropigmentacji zarostu

Więcej o pigmentacja brody.

Zarost od wieków zestawiany był z męskością, a jego wygląd sporo ujawnia o jego właścicielu. Posiadanie bujnej brody znowu jest na czasie po wielu latach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako kanonu estetycznego u mężczyzn. To sprawia, iż dla wielu mężczyzn kłopoty z zapuszczeniem zarostu mogą stać się źródłem niemałych kompleksów. Można postarać się je stłumić m.in. za sprawą zabiegu pigmentacji brody.

Utrata włosów na brodzie – główne powody

Tak jak wszystkie powierzchnie ciała także twarz może stracić włosy. Broda bardzo przerzedzona czy też z widocznymi plackowatymi punktami bez owłosienia wygląda na zaniedbana i może prowadzić do spadku pewności siebie. Przeważnie rzadka broda to jedynie pokłosie procesu osłabienia się włosów oraz spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym skutkiem starzenia się. Jednak bywa, iż obniżenie się poziomu hormonów androgennych występuje gwałtownie też u panów w kwiecie wieku, co kończy się m.in. łysiejącą skórą twarzy. Nadmierne wypadanie włosów to też częstokroć następstwo ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieumiejętne zastosowanie akcesoriów bądź kosmetyków. Na stan brody istotne oddziaływanie mają nawyki żywieniowe, z tego powodu mężczyźni powinni zadbać o dietę obfitą między innymi w wapń, magnez i cynk, jak również witaminy z grupy B, witaminę E oraz A. Odczuwanie napięcia również przeszkadza w wyhodowaniu gęstej brody – włosy wypadają same, a nierzadko są spontanicznie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Mikropigmentacja brody – kropki z barwnika, które udają odrośnięte włoski

Najszybszą metodą na zakamuflowanie rzadkiego zarostu jest jego kompletne zgolenie. Ale nie każdy mężczyzna czuje się komfortowo bez zarostu albo chciałby móc go nosić, bowiem uważa, iż to poprawia rysy twarzy i przydaje im charakteru. Można podjąć decyzję o transplantacji włosów, jednakże taki zabieg to zazwyczaj wydatek sięgający minimum kilku tysięcy złotych. Innym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu poprzez umieszczenie w najpłytszych warstwach skóry nieorganicznego pigmentu. “Wytatuowane” punkciki z barwnika wyglądają jak lekko odrośnięte włoski, a dostrzeżenie elementów sztucznych od rzeczywistego zarostu jest możliwe wyłącznie po dotknięciu brody. Pigmentacja zarostu kamufluje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem całkowitym czy plackowatym, pomaga wizualnie zagęścić przerzedzoną brodę, jak również umożliwia korektę linii zarostu. Trzeba aczkolwiek pamiętać, iż efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się mniej więcej 12 miesięcy.

Siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]