Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Chcesz zamówić regulację okien Warszawa? Skieruj się tu.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednak także zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto oprócz tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]