Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Chcesz zlecić uszczelnianie okien drewnianych? Kliknij tutaj.

Na komfort domowników w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i mrozem, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym okresie ewentualne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (najczęściej służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]