Łańcuchy śnieżne – zastosowanie

Łańcuchy śnieżne – zastosowanie

Jeśli potrzebujesz łańcuchów śniegowych w Krakowie, koniecznie wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy na koła znacznie poprawiają przyczepność auta w ekstremalnych warunkach – na ośnieżonych i oblodzonych drogach, głównie na spadzistych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest między innymi w Bułgarii, Norwegii i Turcji), w innych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w sezonie zimowym (takie prawo obowiązuje na przykład w Niemczech, Hiszpanii, Polsce i we Włoszech). Jak jednak rodzaje łańcuchów na koła znajdziemy w sklepach?

Modele łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe klasyfikujemy najczęściej mając na względzie ich zastosowanie. Rozróżniamy typy wykonane z myślą o stosowaniu w pojazdach osobowych, ciężarowych, terenowych i dostawczych, jak również w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się także motywem zaplotu, grubością i przekrojem ogniwa (zazwyczaj jest to kształt rombowy ukośny) oraz mocowaniem, które musi być dopasowane do typu felgi. Różne są również tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy na koła. Współcześnie producenci stosują najczęściej stal tytanową lub manganową.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Zakładanie łańcuchów na koła wymaga pewnych umiejętności i początkowo może być źródłem sporego stresu. Żeby się go ustrzec się, warto potrenować tę czynność na placu manewrowym lub w garażu. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Należy wystrzegać się przekraczania prędkości 50 km/h, buksowania kół i jazdy po niezaśnieżonych drogach. Korzystając z łańcuchów samochodowych, należy też obowiązkowo sprawdzać ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym wydłużymy czas ich eksploatacji.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]