Poprzeczki na relingi dachowe czyli jak przewieźć więcej bagażu

Poprzeczki na relingi dachowe czyli jak przewieźć więcej bagażu

Dowiedz się więcej o belkach na relingi na https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu warto wspomnieć głównie o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo posiada opływową budowę. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić sami. Miejmy jednak na uwadze, aby wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć zawodowcom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części auta – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, iż rowerom nie grozi wtedy kolizja z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]