Wybieramy kombinezon na motocykl

Wybieramy kombinezon na motocykl

Dowiedz się, gdzie kupić kombinezon motocyklowy.

Jazda na jednośladzie łączy się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nieraz również z odczuwaniem niewielkiego braku komfortu. Aby zminimalizować negatywne oddziaływanie niektórych czynników na zadowolenie z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w stosowną odzież. Specjalne spodnie w zestawie z kurtką czy też kombinezon na motor zatrzymają odczuwanie rozpędzonego powietrza, a także w razie ewentualnego wypadku znacznie zminimalizują możliwość doznania rozmaitego typu kontuzji. Tak niemniej jednak będzie jedynie wtedy, jeśli wybierzemy właściwy ich model. Co warto więc kupić? Na jaki materiał się zdecydować? Co będzie lepsze – wersja jedno- a może dwuczęściowa? Na te pytania odpowiadamy w poniższych akapitach.

jaki typ kombinezonu na motor swobodnie się ubiera i zdejmuje

Kombinezony na motor jednoczęściowe wybierają najczęściej partycypujący w wyścigach zawodowi motocykliści, oraz osoby z rzadka podróżujące na wielokilometrowych trasach bez długich postojów. Gwarantują one maksymalny stopień bezpieczeństwa w razie wypadku. Niestety w parze z tym idzie obniżenie komfortu ich ubierania, ale i poruszania się w nim pieszo, m.in. załatwianie w nim potrzeb fizjologicznych bywa ogromnym problemem. Tym samym motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, bez wahania powinni postawić na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Zapewnia on należytą w większości przypadków protekcję, a równocześnie łatwiej jest go zakładać i zdejmować.

Kombinezon motocyklowy – weź pod uwagę nie tylko jego krój

Model kombinezonu na motor to tymczasem nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę kupując jeden z nich. Jednakowo istotny jest surowiec, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy w zasadzie specjalne materiały tekstylne i skórę. Kombinezony skórzane dają mają dość mały potencjał wentylacji, ale znakomicie ochraniają w takcie upadku. Należy jakkolwiek podkreślić, iż wiele tekstyliów – na przykład te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem radzą sobie tak samo dobrze, a jednocześnie mają lepszą wentylację.

Siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]