Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Zobacz, gdzie kupić antenę telewizyjną, wejdź na www.telmor.pl.

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym urządzeniem, należy zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest obecnie niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się obecnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się także wysoką odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że trzeba bardzo przemyśleć wybór anteny, którą planujemy zamontować. Powinno się wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]