Cechy nowoczesnych blachodachówek

Cechy nowoczesnych blachodachówek

Więcej szczegółów o blachodachówce.

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- i jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę silne.

Blachodachówka – charakterystyka i zalety

Blacha dachowa wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Odpowiednio dobrane powłoki lakiernicze są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachodachówki trzeba kupić w sprawdzonych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy remontach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i stosunkowo tania – oraz przy wznoszeniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08