Czym umyjemy podłogi? Najlepiej profesjonalnymi mopami

Czym umyjemy podłogi? Najlepiej profesjonalnymi mopami

Sprawdź, gdzie zamówić mop do podłogi.

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia bądź sporą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – czym się charakteryzują?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza dwie cechy – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Należy także pamiętać, iż twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma służyć do mycia podłóg o znacznej powierzchni – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, by pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i szybko myć posadzki. Praktycznie jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza czyszczenie podłóg. W czasie sprzątanie większych powierzchni zalecamy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]