Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Zamów kontenery.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże sporo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki składowanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy drzwi i okien, jak również gruz, złom – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]