Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Zobacz, gdzie nabyć maski do włosów, wejdź na https://houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Nasze włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich kondycję negatywnie wpływają między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce lub ekstremalne temperatury. Równie niebezpieczne może okazać się zasypianie z mokrą głową, stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków lub koloryzacja. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są duże, możemy w tym celu użyć odżywki. Często jednak ten kosmetyk może okazać się nieskuteczny.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Maski do włosów regenerują bardziej intensywnie aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej również chronią włosy. Fryzjerzy nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które umożliwiają odbudowanie nawet najbardziej zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb skóry oraz włosów, należy je wypłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, rekomenduje się powtarzać to raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, poszczególne składniki mogą być skompilowane tak, aby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak różnego typu olejki, silikony czy keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]