Rodzaje kontenerów na odpady

Rodzaje kontenerów na odpady

Jeśli chcesz zamówić kontenery hakowe, koniecznie sprawdź http://bit.ly/2HaSnUE.

Nie wszystkie śmieci powinny trafić do pojemników na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to głównie tych, które są generowane w czasie różnych remontów i prac budowlanych, a także odrzutów przemysłowych. Muszą one zostać odwiezione do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane recyklingowi zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednakże wyniknąć problemy powiązane z gromadzeniem oraz transportem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do magazynowania oraz przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i pokrewnych odpadów. Poza tym dostępne są też kontenery uszczelniane, które świetnie zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (m.in. tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są również wymagane w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, jak granulaty, trociny bądź wióry metalowe. Proces ich załadunku ułatwia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najmniej problematyczne w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla jakich podmiotów?

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są różne podmioty. Pośród nich można znaleźć m.in. firmy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, przedsiębiorstwa budowlane, a także różnego rodzaju zakłady wytwórcze. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się firmy świadczące usługi wywozu odpadów o niestandardowych gabarytach i gruzu. Udostępniają je one swoim klientom, a po napełnieniu przewożą do miejsca legalnego ich magazynowania bądź recyklingu.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]