środki antyseptyczne, środki do dezynfekcji

Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Profesjonalne środki odkażające pozwalają utrzymać czystość różnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich zawartość

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na organizm człowieka. Specjalistyczne środki są uzupełnione o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji na ogół wchodzi czterorzędowe związki amonowe, chlor, aldehydy, alkohol, poliaminy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, a także mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Zastosowanie środków odkażających

Środki odkażające wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania toalet, blatów, urządzeń sanitarnych, podłóg, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, maszynek do mięsa, sztućców, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]