Szukasz zewnętrznych balustrad balkonowych? Zawsze stawiaj na jakość!

Szukasz zewnętrznych balustrad balkonowych? Zawsze stawiaj na jakość!

Dowiedz się, gdzie kupić tralki, wejdź na rabwood.sklep.pl.

Gdy nabywamy mieszkanie na ogół nie mamy żadnego wpływu na estetykę balkonu, gdyż deweloper na pewno uprzednio ustalił już wysokość czy wygląd barierek. Natomiast jeśli stawiamy swój dom mamy możliwość osobiście podjąć decyzję o tym, jak w najdrobniejszych detalach będzie prezentować się nasz taras bądź balkon.

Balustrady balkonowe muszą spełniać wszystkie zalecenia dotyczące bezpieczeństwa ich użytkowania

O tym jaka balustrada balkonowa najlepiej sprawdzi się w nowo projektowanym domu decyduje parę okoliczności. To przede wszystkim kształt balkonu – inne barierki zdadzą egzamin na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, inna balustrada będzie dobrze prezentować się na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, inna natomiast na niezmiernie rozpowszechnionych ostatnio owalnych balkonach. Najrozsądniejsze opisać swoje propozycje architektowi, który przygotowuje projekt budowlany obiektu i wraz z nim uzgodnić finalny wygląd balkonu. Architekt z pewnością dołoży wszelkich starań, żeby projekt odpowiadał wszystkim wytycznym dotyczące bezpieczeństwa użytkowania, między innymi ustali minimalną odległość między tralkami, a następnie wybierze rozwiązania estetyczne dopasowane do charakteru obiektu.

Drewniane balustrady balkonowe wciąć popularne w góralskim budownictwie

Architekci mają możliwość wybrać do swoich planów kilka modeli balustrad balkonowych wytworzonych z różnorodnych surowców: z kamienia, z betonu, z drewna, a także szkła. Obecnie przeważnie korzysta się z balustrad wytworzonych z czarnej stali, które dobrze komponują się z minimalistycznymi formami rozpowszechnionymi we współczesnym budownictwie. Trendem na czasie jest użycie do wypełnienia przęseł na balkonach nie metalowych tralek, a mlecznych oraz przejrzystych płyt ze szkła albo siatki. Metalowe balustrady jednak ciężko pogodzić z tradycyjnym góralskim budownictwie, gdzie niezastąpione są balkonowe balustrady z drewna, by estetyka obiektu zachowała równowagę. Balustrady z drewna sprawdzą się także doskonale na tarasie domku na działce lub domku letniskowego. Poręcze oraz tralki z drewna pokryte dobrymi środkami chroniącymi przed działaniem wody potrafią zachować się w idealnej kondycji przez wiele lat.
Pamiętajmy, że podczas zakupu balustrady na balkon, bez znaczenia czy drewnianej czy metalowej, trzeba kierować się w szczególności jakością, a nie jej kosztem. Najważniejszą funkcją balustrady jest zagwarantowanie bezpieczeństwa użytkownikom, a na tym nie można przecież oszczędzać.

Siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]